search menu
play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
play_arrow

videoMseminer

Gerçek İNSAN ATATÜRK’ü tanımak ister misiniz? (videoM)

İnsanlık Güneşi VAKFI 12 Şubat 2022


Background

İnsanlık Üniversitesi* Çevrimiçi Seminerleri

Saygıdeğer Mustafa Kemal ULUSU’nun çevrimiçi semineri;

Bilgelik Güneşi Derneği ve İnsanlık Güneşi Vakfı‘nın ortak projesi olan İNSANLIK ÜNİVERSİTESİ‘nin 19 Mayıs 2021’de düzenlediği “Gerçek İNSAN ATATÜRK’ü tanımak ister misiniz?” çevrimiçi seminerini (yukarıdaki oynat > düğmesine basarak) dinleyebilir veya seminerin videosunu (aşağıdaki oynat > düğmesine basarak) izleyebilirsiniz.

Mustafa Kemal ULUSU
“Gerçek İNSAN ATATÜRK’ü tanımak ister misiniz?”
19 Mayıs 2021

BİLGELİK GÜNEŞİ DERNEĞİ – İNSANLIK GÜNEŞİ VAKFI

Mustafa Kemal ULUSU Kimdir?

On iki yıl boyunca Atatürk’ün Kütüphanecisi olarak görev yapan Nuri Ulusu tüm yurt gezilerinde, tatbikat ve manevralarda Atatürk’e eşlik etti. Atatürk son nefesini verirken bile onun yanı başındaydı. Babası Nuri Ulusu’nun on iki boyunca biriktirdiği tüm bu anıları derleyen Mustafa Kemal Ulusu’nun kitap söyleşisinde; Çankaya Köşkü Kütüphanesi’nin kapısından içeri girerek Atatürk’ün kitaplarla dolu dünyasına tanıklık etmekle kalmayacak, aynı zamanda gezilerine, dostluklarına, hayallerine ve ideallerine de ortak olacaksınız.

Mustafa Kemal Ulusu 1940 yılında Ankara’da doğdu. Yüksek Ticaret Lisesi’ni bitiren Ulusu, uzun yıllar özel sektörde yöneticilik ve danışmanlık yaptıktan sonra 1989 – 2001 senelerinde sırasıyla Ulaştırma Bakan Danışmanlığı, Sanayi ve Ticaret Bakanı Danışmanı, ve Başbakanlık Spor Danışmanlığı yapmıştır. 1998’de DYP’den Beşiktaş Belediye Başkan Adayı olmuştur. Aynı zamanda aktif bir sporcu da olan Ulusu, Beşiktaş Kulübü Yönetim Kurulu Üyeliği, Üsküdar Anadolu Kulübü Genel Kaptanlığı, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü görevlerinde bulunmuş, ve 1984-86 tarihleri arasında Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı olmuştur. 1990 senesinde Ömür Boyu Türkiye Futbol Federasyonu Genel Kurulu üyeliğine kabul edilmiştir. Cumhuriyet, Tercüman, Takvim, Akşam, Star gibi gazetelerde spor yazarlığı, TGRT’de kendi adına bir futbol programı yapmış olan Mustafa Kemal Ulusu, halen İstanbul’da yaşamaktadır.


Etiketler: .

Önceki episode

Yorum göndermek

Bu iletinin şu anda hiç yorumu yok.

Cevap bırakın